Apanači

Apanači. Vodní živel. Trochu dobrodruh, trochu lenoch. Trochu snílek, trochu realista. Trochu pohodář a trochu často hysterka. Trochu přeorganizovaný puntíčkář. Je na to nějaká souhrnná diagnóza?

Hodně pracuju a baví mě to. Trochu brigádničím na různých více či méně instruktorských pozicích a to mě baví ještě víc. Dostatek času trávím s rodinou, za což jsem moc vděčná. Spoustu času trávím běžným provozem a organizováním sebe sama a to mě úplně ubíjí. Pak bych ráda napsala, že hodně sportuju a cestuju a vzdělávám se a potkávám se s kamarády, ale to bych dost kecala. Tak já to sem ale stejně napíšu a zkusím to do letní části aspoň maličko posunout. Fair enough?

Asi mám trochu chuť na sobě pracovat a Veronica je pro to úžasně inspirativní prostředí. Těším se na účastníky, na srandu v týmu a řešení krizovek.

Jsem klasická skautská kariéristka – nadšená světluška, nadšená skautka, pak rádkyně, vedoucí oddílu, instruktorka na Rozrazilu. A teď mě nejvíc baví jen tak přicmrndávat, kde se dá 🙂

Vypíšu si plusy a mínusy různých variant, někdy si to kreslím do schématu nebo myšlenkové mapy. V této fázi mi pomáhá probírat to s dalšíma lidma, protože tím jsem nucená myšlenky natěsnat do konkrétních slov, ve kterých se pak líp přemýšlí. Někdy si u jednotlivých variant stanovím nepodkročitelná minima – podmínky, za jakých do dané varianty půjdu. A pak to řeším už víc emočně – představím si, jak by mi bylo ve které variantě dobře, nechávám to uležet. Nanečisto se rozhoduji pro jednu nebo druhou variantu. A ono z toho pak vyplyne dost jednoznačně, co vlastně chci a za tím si jdu.

U malých rozhodnutí se naopak učím to moc neřešit a rozhodnout se hned, protože je to trochu jedno, ale ten proces rozhodování je hrozná ztráta času. A mám pocit, že vlastně vždycky už od začátku vím, co chci a co mi bude dělat radost, jen se někdy nechávám strhnout pocity „co bych měla“ a s těma se pak peru, což žere ten čas a energii.

Prý obhájce (ISFJ)